ÖVRIGT / Diverse / Mask 9344064
*
nr 934 4064
Mask
Mbole, Kongo, höjd: 50
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 12 januari 2015
kl 19:19:55
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.
Läs mer om e-auktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kongo mask mbole
-
4016 Bläckställ
Metall, 1900-talets början, + brevkni. Längd: 32-2..//
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 20:10
-
4031 Skål på fot
omkring 1900, Sèvres, Porslin, mässing. Diameter: ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:08
-
2007 Tusch
Lenke Rothman (1929-2008), Sverige. Landskap med t..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:31
-
2006 Tusch
Lenke Rothman (1929-2008), Sverige. Landskap. Sign..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:09
-
3385 Vril
1900-tal, björk. Signerad EP, etikettmärkt Anitra...//
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:28
*
Mask
Läs mer om e-auktion
nr 934 4064
Mask
Mbole, Kongo, höjd: 50
Utgick |
|
Sista tid för bud online: |
måndag 12 januari 2015 |
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Ã…rets första auktion innehÃ¥ller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.Läs mer om e-auktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kongo mask mbole
-
4016 Bläckställ
Metall, 1900-talets början, + brevkni. Längd: 32-2..//
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 20:10 -
4031 Skål på fot
omkring 1900, Sèvres, Porslin, mässing. Diameter: ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:08 -
2007 Tusch
Lenke Rothman (1929-2008), Sverige. Landskap med t..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:31
-
2006 Tusch
Lenke Rothman (1929-2008), Sverige. Landskap. Sign..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:09 -
3385 Vril
1900-tal, björk. Signerad EP, etikettmärkt Anitra...//
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:28